YouTuber olun

0 0

Sosyal medya platformlarından biri olan YouTube, son senelerde kendi popülaritesini arttırmakla birlikte birçok kullanıcının da popülerliğini etkilemiştir. Birçok fenomene ev sahipliği yapan YouTube ve fenomenlerinin başarılarından sonra artık bu platformda tanınan biri olabilmek için bir şansınız kalmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu yazıyı okuduktan sonra bu düşüncenizin değişebileceğini düşünüyoruz. YouTube fenomenlerinin sosyal medyadaki etkisi pazarlama sektörünü değiştirip, markaların hedef kitlelerine ulaşmak için farklı yollar denemesini sağladı. Yani kendinize ait bir YouTube kanalına sahip olmak için hiç de geç kalmış değilsiniz.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin San Bruno, Kaliforniya şehri olan YouTube; en kısa tanımı ile bir video barındırma web sitesidir. Google’ın hemen ardından dünyanın en büyük ikinci arama motoru olma özelliğini YouTube uzun zamandır korumaktadır. Bu özellik; kişilerin YouTube platformunu kullanarak sürekli bilgi arayabilmesi ve bu konular ile ilgili videoları keşfedebilme şansı yakalayabilmesi anlamına gelmektedir. Hem pazarlama hem bilgi hem de eğlence amaçlı kullanılan YouTube; her dakika, dünyanın dört bir yanından insanın YouTube platformuna 300 saatin üzerinde video kaydı yaptığını göstermektedir ve bu süre her geçen gün daha da artış göstermektedir.

YouTube, kişilere ve hatta şirketlere videolarını çevrimiçi olarak depolamak ve başkaları ile paylaşabilmek için basit bir yöntem ile imkan sağlamaktadır. YouTube videoları, herhangi bir insanın herhangi bir konuda video yüklemesi sonucu oluşmuş tüm videoları kapsar ve bu videolar diğer sosyal medya, e-posta ve web siteleri aracılığıyla paylaşılır.

YouTube platformunun sağladığı bir diğer avantaj ise YouTube platformundan kolaylıkla para kazanılıyor olmasıdır. Herhangi bir alanda, YouTube platformunda bir kanal oluşturarak, belli bir kitle edindikten ve abone artışı yakaladıktan sonra YouTube platformundan para kazanmak çok kolaydır.

Bu nedenle YouTube plaftormunu ticari amaçla kullanan çeşitli kişi ve kuruluşlar mevcuttur. Youtube kullanıcılarının videolarını izlemeleri ve videoları hakkındaki görüşlerini yorum ile belirtmeleri, sevdikleri videoları kaydetmeleri ve kanala abone olarak yeni gelecek videoları beklemeleri sonucu kanal sahibi bu işi profesyonel olarak yapabilmektedir. YouTube kanalı açmakta günümüzde bir meslek olarak kabul edilmektedir.

YouTuber olmak için öncelikle kendi kanalınızı oluşturmanız veya bir kanal oluşumuna katılmanız gerekecektir. Kendi kanalınızı oluşturacağınızı ve buna göre bir yol izleyeceğinizi varsayarak size adım adım tüm detayları anlatacağız. Kendi Google hesabınızı oluşturduktan sonra profil fotoğrafınızı ve diğer kişisel bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Ön planda olduğunuz net bir fotoğrafınızı (bu bir öz çekim olabilir) profil fotoğrafı olarak seçebilirsiniz. Mümkün olduğunca kısa bir isim seçmeniz akılda kalıcı olmanız açısından çok faydalı olacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra girdiğiniz tüm bilgilerinizi kontrol edin ve kanalınızı oluşturmak için onay verin. Artık kanalınız kullanılabilir hale geldiğine göre sonraki aşamalara geçebiliriz. İyi bir YouTuber olmanın anahtarı sabırlı olmak ve programlı hareket etmektir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Anahtarlık paketleme
Next post El isi yaparak para kazanmakKategorilersayaç