Evde Ek İş Veren Firmalar | İş veren Firmalar
Read Time:2 Minute, 45 Second

Evde Ek İş Veren Firmalar | İş veren Firmalar

0 0

                           Evde Ek İş Veren Firmalar

 

Çocuk Yaşlarda iş Hayatına Atılan Ablamı Hatırlıyorum 90 lı yılların Ortalarıydı Ablam Sabahları Kör Karanlık Kalkar o kalabalık İstanbul trafiğinde Kalabalık Minibüslere  Binip işe Giderdi Aramızda 3 Yaş fark vardı ve ben o sıralar ilkokul 5. sınıf Öğrencisiydim..

Babamın Arabası vardı Fakat Dekorasyon İşleri Yaptığı için Babam her gün aynı istikamete gitmiyordu.. Bir gün Kadıköy Tarafına Gidiyorsa bir kaç gün sonra Kartal Tarafında bir iş alabiliyordu..
Ablamın Çalıştığı Yerin ismini bile Hala Hatırlıyorum çünkü işten geldiğinde Sürekli işle alakalı olayları o gün yaşadıklarını Anlatıyordu ve hiç susmadan Sanki Bitmeyecekmiş gibi Bu gün şöyle bir şey oldu yarında böyle olacak hele dün var ya ne biçimdi.. Neler dinlerdik neler. Ablam Aldığı Maaşın Tamamını Bizim İçin Harcardı Biz Derken Küçük kardeşleri için Harcıyordu Babamızdan Daha Cömertti Bayramlıklarımızı Ablam alır ve bizi Kimseye Mahçup etmezdi belki 1 yıl belkide Bir yıldan biraz daha uzun sürede yani bir buçuk yılda bir Annemi Mutlu etmek için eve mobilyalar Alırdı..  Bir sene Kullandığımız Eşyaları Bir Sonraki Sene Değiştirip Sürekli Borca Girer senet öderdi..

90 lı Yılları Çoğu Aile Böyle Geçirmiştir. Diye Düşünüyorum O zamanlar. Hayat Bu Kadar Pahalı Değildi demek istiyorum Ama Aslında Daha Pahalıydı. Şöyle Bir Olayı Hatırlıyorum ben Ev Sahipleri evlerini Kiraya Verirken dolar yada mark üzerinden Kiralıyorlardı. Yani bir evin Kirası 150 dolar 200 dolar diye emlakçılar bile Komisyonlarını Dolar üzerinden Alıyorlardı..   Şunu Anlatmaya Çalışıyorum Aslında önceden iş bulanlar çalışıyor bulamayanlar ise Mahallemizde Bulunan Tükenmez Kalem Fabrikasında Tükenmez Kalem Toplama İşi Diye evlerimize ek iş alırdık.

Evde Tükenmez Kalem Montajı Yaparak Kazandığımız Kuruşlardan Ev İçin Alışveriş Yapan Annemi Hatırlıyorum.Sarı Tükenmez Kalemin içine bir Yay ve üzerindeki çıtçıt mekanizmasını Doldurduktan sonra Kalem kullanıma Hazır  oluyordu. Çocuğum Bu şekilde evde ek iş yapan Teyzelere Bedava Yardım ederek Geçti.

Bu Günlerde Hayat Şartları zorlaştığı için İnsanların Evde Ek Gelir İmkanı Sağlamak için Evde Ek İş Veren Firmalara Yeniden Rağbet Gösterdiklerini Gördüm ve Bu Konuda Belki Yardımım Dokunur Diye Siz değerli ev hanımlarına Bir kaç Evde Ek İş fikri verebilmek adına Bu Metni Paylaşmak istedim. Aşağıda Sıralayacağım İş Fikirlerini Tek Tek İnceledikten Sonra Aklınıza Yatan iş Fikirlerine Başvurunuzu İnternet üzerinden Ücretsiz Olarak Yapabilirsiniz. Ücretsiz dedim Çünkü sizden ücret talep edenlere itibar etmenizi istemem…. 

Evde Ferace Katlama ve Paketleme işi 

Ferace Tesettürlü Dindar Bayanların Dış Giyim eşyası veya çamaşırıdır. Tekstil Atölyelerinde Hazırlandıktan Sonra Fazla İplikleri alındıktan sonra Ütülenerek Katlanıp Şeffaf Paketlere  Yerleştirildikten sonra Kolilere Koyularak Hazırlanıyor Bu İş Hakkında Detaylı Makalemi Bir Sonraki Makalemde Sizlerle Paylaşacağım

Evde Nikah Şekeri Hazırlama İşi

Yaz Aylarına Yaklaşırken Düğün ve Nikah Sezonunu da Açılıyor hali ile bu Bu tür nikah şekeri Hazırlayan firmaların Eli Çabuk Bayan Arkadaşlardan Destek Almak için İnternet üzerinden Yada sokaklardaki elektrik direklerinin üzerine Yapıştırdıkları İlan ve Broşürlerden evde Nikah Şekeri Hazırlayacak Bayanlar Arayabiliyorlar.

Bu iş ile ilgili Detaylı Bilgi Paylaşımını Bir sonraki Yazımda yapacağım..

 

Evde Kurutulmuş Nane ve Ihlamur Paketleme İşi

40 Yada 50 kiloluk Büyük Çuvallar ile evinize getirilen Nane ve ıhlamur dallarını ufalayarak 100 veya 50 gramlık poşetlere doldurarak yapılan bir evde ek iştir. Bu İş Hakkında Detaylı Bilgili Sizlerle Sonraki Yazımda Paylaşacağım

Evde Ek İş Veren Firmalar

Yukarıda belirttiğim evde ek iş fikirleri Bu Makalem için Yeterlidir sanıyorum Sonraki Yazımda Sosyal medya Hesaplarından Kazanç Elde etme Hakkında Bilgi Paylaşımlarında Bulunacağım. Lütfen Yorumlarınızı Esirgemeyin


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

4 thoughts on “Evde Ek İş Veren Firmalar | İş veren Firmalar

  1. Bende paketleme işi almak istiyorum üç çocuğum var kiradayım yardımcı olursanız sevinirim.. 0551 009 42 52

  2. İsmim serpil 45yaşındayım 2çocuğum var aydın efelerde ikamet etmekteyim bende evde paketleme işi yapmak istiyorum daha öncede yaptım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Eve Ek İş Veren Firmalar | Evde Para Kazanma
Next post Ofis Temizliği Yapmak İstiyorumKategorilersayaç