Evde balık yemi paketleme
Read Time:1 Minute, 22 Second

Evde balık yemi paketleme

0 0

Her canlı gibi balıkların da o ufak akvaryumlarında beslenmeye ihtiyaçları vardır. Akvaryum balıklarının daha sağlıklı büyüyüp gelişmeleri için beslenmeleri çok önemlidir. Balıkları beslemek için balık yemi kullanılmaktadır. Balık yemleri, balıkların renklerini canlandırdığı gibi onların daha sağlıklı görünmesini sağlarlar. Balık yemlerinde bulunan takviye maddeler, balıkların ömürlerini uzattığı gibi daha canlı olmalarını sağlar.

Balık cinslerine göre birbirinden farklı balık yemi çeşidi bulunmaktadır. Yavru balık yemi, Japon balığı yemi, Beta balığı yemi, Lepistes balık yemi birbirinden farklı balık yemi çeşitlerinden bazılarıdır. Balık yemleri petshop, yemciler ve internette ki çeşitli alışveriş sitelerinde paketler halinde satılmaktadır. Balık yemleri mutlaka ambalajlanıp, paketlendikten sonra satışa sunulur. Balık yemi imalatı yapan fabrikalar, yemlerin paketlenmesi işlerini evlere ek iş olarak yaptırarak daha düzgün ve temiz bir şekilde hazırlanmasını sağlarlar.

Balık yemi paketleme işi nasıl yapılır?
Evde balık yemi paketleme işi yaparak geçimini sağlayan, ev geçindiren bir çok kişi bulunmakta. Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda, sizde evinizde bu işi yaparak aylık 2.500 TL ile 3.000 TL arasında ek gelir elde edebilirsiniz. Balık yemi paketleme işi oldukça basit bir iş modelidir. Balım yemleri, çeşitlerine göre ayrı ayrı çuvallarda size teslim edilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi birden fazla balık yemi çeşidi bulunduğu için ayrı ayrı paketlenmesi gerekmektedir. Her çuvalın üzerinde yemin hangi çeşit olduğu yazmaktadır.
Çuvallarda bulunan balık yemlerini, plastik kürek yardımı ile alıp şeffaf poşete koyacaksınız. Daha sonra poşette ki yemi firmanın size verdiği dijital tartının üzerine koyup 500 gr. yada 1 kg. olacak şekilde (bunu firma size belirtecek) tartacaksınız. Tam değerde ayarladığınız yem poşetinin ağzını kapatıp, karton kutusuna koyarak paketleme işini tamamlayacaksınız. En son işlem olarak, kutunun üzerine yemin fiyatının yazılı olduğu etiketi yapıştırarak teslimata hazır hale getirmiş olacaksınız.Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

2 thoughts on “Evde balık yemi paketleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post Evde ek iş | Kaporasız İş İmkanları
Next post Evde paketleme işleriKategorilersayaç